Коли стикаєшся з терміном «зерносушильний комплекс», в уяві постає потужне нагромадження технологічних комплектуючих: «армади» зернових силосів із «завислими» у повітрі галереями між ними, «задимлені» вологим паром декілька багатомодульних сушарок із обов’язковим супровідним «атрибутом» — піднятими на висоту сучасними зерноочисними машинами, біля яких велично та гордо височіють вентиляційні бункери і норії. Краса і могуть!

М. Занько, канд. техн. наук, ст. наук. співробітник, завлабораторії наукових досліджень, УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого

 

                                                                                                                                                                                         

Продукция Кировоградского завода дозирующих автоматов хорошо известна в Беларуси. В 2013 году началось строительство первой в республике атомной электростанции. Выиграв тендер на поставку двух бетонных заводов, кировоградские специалисты оперативно – всего за 6 месяцев – разработали документацию, поставили оборудование, обеспечили шефмонтаж и выполнили пусконаладочные работы.

В 2014 году Кировоградский завод дозирующих автоматов сохранил свои позиции в отрасли производства оборудования для бетонной индустрии. Длинный список реализованных ранее в Украине и странах СНГ проектов пополнился новыми объектами. Выполнен ряд заказов отечественных и зарубежных предприятий по поставке бетоносмесительных установок различной мощности, среди которых наиболее востребованными были УБС-40 производительностью до 50 куб. м бетона в час. Кроме того, в Кировограде впервые спроектирован и изготовлен бетонный завод УБС-80, а с применением оборудования ТМ «Дозавтоматы модернизировано крупное строительное предприятие в Беларуси.

Енергонезалежність держави складається з енергонезалежності кожної окремої сім’ї, господарства або підприємства. Переваги незалежності від постачання газу наше підприємство відчуло декілька років назад, встановивши для опалення цехів та адміністративно-господарських споруд опалювальні котли власного виробництва, які в якості енергоносія використовують пелети з відходів сільськогосподарського виробництва та щепу з деревини. Відтоді в нас не стало проблем із утилізацією гілок дерев, які на території заводу (а вона чимала – 8,5 га) потребують щорічної обрізки. Вся деревина перебивається на щепу та використовується у якості палива. Звичайно, на весь опалювальний сезон її не вистачає, тож ми купуємо у сусідньому селі пелети з відходів очистки соняшника і обігріваємо наше виробництво. Економія у порівнянні з газом втричі, крім того відпала всіляка необхідність отримувати узгоджувальні документи з газовими службами при підготовці до опалювального сезону, що також потребує немалих коштів.

Журнал "THE UKRAINIAN FARMER"
№2(62) февраль 2015 года

Газове питання завжди було болісним для України, а починаючи з 2014 року воно досягло чи не найкритичнішої межі. Газу бракує для опалення будинків і належної роботи промисловості, для потреб аграрного сектора. Цього року чи не кожний українець на собі відчув, яку значну роль відіграють енергоресурси в нашому житті. Поки вони були в достатній кількості за адекватними цінами, ніхто не помічав збоїв, а коли ситуація змінилася, суспільство усвідомило, що один лише енергоресурс може поставити економіку цілої країни на коліна. Однак ставати на коліна українці не хочуть і не будуть, як би не хотів цього основний наш постачачьник газу — Росія.
Коли стало зрозуміло, що з газом виникнуть великі проблеми, аграрії замислилися: що ж робити? Адже постала реальна загроза відключення від газопостачання сушарних комплексів елеваторів, які щороку для сушіння зерна, переважно кукурудзи, використовували близько 1,5 млрд кубометрів блакитного палива. Кожне господарство почало шукати шляхів уникнення цієї загрози по-різному. Олександр Журавель, власник ФГ «Журавель», що на Полтавщині, установив у себе в господарстві сушарний комплекс, який працює на соломі, якої на фермерських полях вдосталь. Як йому це вдалося, скільки такий проект коштував і як окупатиметься — читайте в розповіді пана Олександра.

Назад